به عبارت ساده، سئو فرآیندی است که به افراد اجازه می‌دهد وقتی سایت‌هایی مانند گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو را برای محصولات یا خدمات مرتبط با تجارت شما جستجو می‌کنند، سایت شما را ببینند.

 

هرچه قوانین سئوی تولید محتوا بهتر رعایت شود و صفحه وب شما در نتایج جستجو بالاتر و بیشتر دیده شود، احتمال جلب توجه مخاطبان بالقوه و افزایش تعداد مشتریان افزایش می یابد.

 

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ، در میان ربات‌ها، خاطرنشان می‌کنند که از نام «خزنده‌های وب» استفاده می‌کنند که به آن «خزیدن» در اینترنت گفته می‌شود. این ربات‌ها از یک سایت به سایت دیگر سفر می‌کنند، اطلاعاتی در مورد صفحات وب جمع‌آوری می‌کنند و در فهرستی قرار می‌دهند.

 

به این فهرست از چشم یک کتابخانه عالی نگاه کنید. یک کتابدار (یا موتور جستجو) می‌تواند یک کتاب (یا صفحه وب) را از انبوهی از محتوا بیرون بکشد و دقیقاً به شما نشان دهد که دقیقاً در همان لحظه به دنبال چه چیزی هستید، پس از آن الگوریتم‌ها شروع به تجزیه صفحات در لیست می‌کنند.

 

صدها عامل یا سیگنال رتبه بندی برای تعیین رتبه در نظر گرفته می شود

 

در چنین کتابخانه ای مانند ما، کتابدار تمام کتاب های موجود در کتابخانه را خوانده است و می تواند دقیقاً تشخیص دهد که کدام کتاب حاوی پاسخ سؤالات شما است. قوانین ایجاد محتوای سئو بهترین تجربه کاربری را در اختیار افرادی قرار می دهد که یک عبارت خاص را جستجو کرده اند و در نتیجه شانس موفقیت شما تا حد زیادی بهبود می یابد.

 

با بررسی عوامل مختلف، ربات‌های موتور جستجو ارزیابی می‌کنند که یک وب‌سایت یا صفحه وب چقدر دقیق و خوانا می‌تواند به آنچه کاربر جستجو می‌کند پاسخ دهد.

 

این کلمات کلیدی طولانی و متمرکز بر سؤال معمولاً محتوای شما را مجبور می کنند

 

اطلاعات از شما می آید. به عبارت دیگر، این کلمات کلیدی ترافیک مناسبی را برای شما به ارمغان می آورند و سئوی محتوای شما در بهترین حالت خود خواهد بود. کلمات کلیدی خود را در قسمت های خاصی از پست خود قرار دهید. اکنون که یک یا دو کلمه کلیدی مناسب را پیدا کرده اید، وقت آن است که از آنها در پست وبلاگ خود استفاده کنید.

 

کدام بخش از پست شما در نتایج جستجو بهترین رتبه را دارد؟ در مرحله بعد، ما چهار بخش خاص سئوی ایجاد محتوا را که در آن باید از یک کلمه کلیدی استفاده کنید، بحث خواهیم کرد: عنوان، عنوان، و متن مقاله.

 

بنابراین استفاده از کلمه کلیدی در عنوان بسیار ضروری است.

گوگل انتخاب کرده است که به این آدرس ها به عنوان "برچسب عنوان" در صفحه نتایج جستجوی خود اشاره کند. مطمئن شوید که کلمه کلیدی در 60 کاراکتر اول عنوان باشد، زیرا گوگل معمولا بقیه عنوان را از صفحه نتایج جستجو حذف می کند. البته اگر بخواهیم مشکل را با جزئیات بیشتری توضیح دهیم،

 

گوگل عناوین را بر اساس طول پیکسل اندازه گیری می کند، نه تعداد کاراکترها، و اخیراً طول پیکسل را در نتایج جستجوی ارگانیک به 500-600 پیکسل افزایش داده است. یعنی شما می توانید از حدود 60 کاراکتر در این فضا استفاده کنید، پس آیا عنوان پست به ناچار طولانی می شود؟